عمومی هوش مالی و سرمایه‌گذاری

5 روش عالی برای پولدار شدن در سن نوجوانی (راهنمای قدم به قدم پول درآوردن برای نوجوانان)

1
خواهشمندیم برای پسندیدن ویدیوها ورود به سایت یا ثبت‌نام کنید
راهنمای قدم به قدم پول درآوردن برای نوجوانان
راهنمای قدم به قدم پول درآوردن برای نوجوانان

من از خودم پرسیدم که آرزو داشتم در سن نوجوانی چه چیزهایی رو در مورد پولدار شدن میدونستم؟ چه تصمیم‌های اقتصادی متفاوتی میگرفتم؟ اگه امروز 14، 15 یا 16 ساله بودم چطور شروع به درآمدزایی میکردم؟ اگه‌ نوجوان هستید و دارید این مطلب رو نگاه میکنید بهتون قول میدم که قراره بهترین روشهای پولدار شدن در دوران نوجوانی رو یاد بگیرین. حتی اگه یکم سن‌تون بالاتره بازهم این اطلاعات میتونه راهنمای قدم به قدم پول درآوردن برای شما باشد.
در مارس 2011 نیک‌ دی ‌آلوسیوی ۱۶ ساله اپلکیشنی به نام ساملی رو راه‌اندازی کرد، که متن های طولانی رو به متن های خلاصه شده‌ای که خوندنشون ساده‌تر بود تبدیل می‌کرد. این برنامه بلافاصله صد هزار دانلود و پیشنهادهای سرمایه گذاری زیادی رو دریافت کرد. در کمتر از دو سال، این برنامه توسط شرکت یاهو به مبلغ ۳۰ میلیون دلار خریداری شد که نیک ‌دی ‌آلوسیو رو قبل از ۱۸سالگی به یک میلیونر تبدیل کرد.

نیک ‌دی ‌آلوسیو قبل از ۱۸ سالگی به یک میلیونر تبدیل شد
نیک ‌دی ‌آلوسیو قبل از ۱۸ سالگی به یک میلیونر تبدیل شد

البته هرکسی همچین فرصتی رو بدست نمیاره که در دوران نوجوانی پولدار بشه، اما به این معنی هم نیست که هیچکاری از دستتون بر نمیاد. در حقیقت اگه هنوز نوجوان هستید، با چندتا تصمیم اقتصادی درست، مطمئنا در اواخر بیست یا سی سالگیتون به فرد پولداری تبدیل میشین. اگه پانزده سالتونه و براتون سخته که خودتون رو در سی سالگی تصور کنین باید بهتون بگم که این خیلی زودتر از آنچه که فکرش رو میکنید قراره اتفاق بیفته و اینکه در سنین بالاتر پولدار شدن خیلی سختتره؛ چون الان خیلی از هزینه هایی که افراد بزرگسال مجبور به پرداختشون هستن رو ندارین مثل پرداخت اجاره، خرید خواروبار و از اینجور چیزا. وقتی به زندگی‌ای پا میزارین که باید اجاره خونه بدین و خوراک خودتونو تامین کنید، هیچ راه برگشتی ندارین. شما خود به خود هزینه هایی خواهید داشت که نمیتونید از شرشون خلاص بشید.

به هر حال باید اعتراف کنم که وقتی ۱۵ساله بودم اصلا نمی دونستم بازار سهام چیه، در موردش توی اخبار شنیده بودم و میدیدم که مردم در موردش حرف میزنن اما واقعا نمیدونستم چیه و چه جوریه. پس اگه شما نوجوانید و دارید این مطلب رو میخونید، بهتون حسادت میکنم و ای کاش منم وقتی پانزده سالم بود اونقدر باهوش بودم که در مورد روشهای پول درآوردن و سرمایه‌گذاری به اندازه کافی یاد میگرفتم.

 

1. کسب سود تصاعدی به روش سرمایه‌گذاری

کسب سود تصاعدی به روش سرمایه‌گذاری
کسب سود تصاعدی به روش سرمایه‌گذاری

اگه در حال حاضر 15 سالتونه شروع کنید پولهایی که پس‌انداز کردید رو سرمایه‌گذاری کنید. میتونید از مزایای سود تصاعدی استفاده کنید تا وقتی سی سالتون شد ثروتمند بشید. اما چون در سال اول پیشرفت چشمگیری رو مشاهده نمیکنید خیلی از مردم این کار رو زود شروع نمیکنند.

اگه زیر 18 سال سن داشته باشید، نمیتونید سرمایه گذاری رو شروع کنید، اما میتونید همراه یکی از والدینتون یه حساب باز کنید و شروع کنید به سرمایه گذاری کردن. قطعا کار آسون و بدون ریسکی نیست چون به عنوان یه نوجوان چیزی از سهام، بورس و سرمایه گذاری نمی‌دونید، اما مجبور هم نیستید بدونید. من بودم هر پولی که به دست میاوردم توی یه صندوق سرمایه گذاری بورس پس انداز میکردم. هر اتفاقی هم که بیوفته خیالم از این بابت راحته که پولم هدر نمیره و از همه مهمتر قراره بیشتر هم بشه. به این پول هیچوقت دست نمیزنم حتی برای خرید ماشین یا هر چیز دیگه ای فقط میزارم بیشتر بشه تا در بزرگسالی مقدار زیادی ثروت و پول داشته باشم.

 

2. پولتان را به جای خرج کردن، پس‌انداز کنید

پولتان را به جای خرج کردن، پس‌انداز کنید
پولتان را به جای خرج کردن، پس‌انداز کنید

میدونیم این بنظر عجیب میاد، اما قطعا میتونید از 99 درصد هزینه هایی که بزرگسال ها دارن اجتناب کنید. به یک سقف بالای سرتون احتیاج دارین؟ پس به زندگی با والدینتون ادامه بدین، به خورد و خوراک نیاز دارین؟ تو خونه غذا بخورید، حتی لازم نیست آشپزی هم بکنید. اگه بزرگ شدین و مسئولیت‌هایی به عهده گرفتین، شرایط خیلی سخت تره، میدونم. اما اگه تا حالا تنهایی زندگی نکردین و خودتون صورت‌ حسابها و قبض‌ها رو پرداخت نکردین، اصلا نمیدونید چقدر سخته. پس به حرف من گوش بدین.

پس از تشکیل خانواده و بچه دار شدن، پس‌انداز پول به رویایی تبدیل خواهد شد که به احتمال زیاد بهش دست پیدا نخواهید کرد. پس تا جایی که می‌تونید هر پولی که به دست میارین رو پس انداز کنید و بعد توی یه صندوق سرمایه‌گذاری، پولهاتون رو سرمایه گذاری کنید. ازتون خواهش میکنم وقتی 18، 19 یا 20 ساله شدین از این پول برای خرید ماشین استفاده نکنید، چون خرید ماشین یعنی کلی هزینه‌های ماهانه. هر دلاری که برای نگهداری از ماشین خرج میکنید میتونید پس انداز کنید. اما برای پس انداز کردن باید پول دربیارید. اگه پدر و مادرتون بهتون پول تو جیبی میدن که خوش به حالتون اما اگه نه،پس باید خودتون پول دربیارید.

 

3. برای به دست آوردن پول، مهارت کسب کنید

برای به دست آوردن پول، مهارت کسب کنید
برای به دست آوردن پول، مهارت کسب کنید

اگه هیچ مهارتی نداشته باشین، پول درآوردن براتون خیلی سخت میشه چون تنها کاری که میتونید بکنید پیدا کردن یه شغل با دستمزد پایینه. اما وقتی نوجوان هستین میتونید ریسک کنید، اگه نهایتا شکست بخورید کسی خیلی اهمیت نمیده. شما یه نوجوانید هیچکس ازتون انتظار نداره در 16 سالگی یه شرکت موفق راه بندازید. قسمت خوبش اینه که هنوز یه سقف بالای سرتون دارین چون با والدینتون زندگی میکنید و لازم نیست نگران چیزی که قراره بخورید باشید چون همیشه میتونید تو خونه غذا بخورید.

پس اگه گیمر هستین به کارتون ادامه بدین و استعدادتون رو گسترش بدین، شاید بتونید ویدیوهایی برای یوتیوب درست کنید. راه های مختلفی رو برای ارائه‌ مهارت‌هاتون پیدا کنید. بازاریابی رو امتحان کنید، یک سیستم همکاری در فروش آنلاین بزنید و یا هر ایده‌ بهتری دارید، امتحانش کنید. بهترین زمان برای ارائه ایده هاتون و پولدار شدن زمانیه که نوجوان هستین. هیچوقت دوباره این فرصت رو بدست نمیارید. به شکست فکر نکنید، اگه موفق شدین که خیلی عالیه اگه نشدین هم مهم نیست. به خصوص الان با وجود این همه فرصت و دسترسی به اینترنت هیچ بهانه ای نباید داشته باشین.

 

4. برای پولدار شدن همیشه باید در حال یادگیری باشید

برای پولدار شدن همیشه باید در حال یادگیری باشید
برای پولدار شدن همیشه باید در حال یادگیری باشید

وقتی نوجوانید به خصوص وقتی 17 یا 18 سالتونه فکر میکنید همه چیز رو میدونید، اما باور کنید نمیدونید. شما اینطور فکر می‌کنید چون اطلاعات کمی در مورد همه چیز دارید. پس یادگیری رو اولین اولویت تون قرار بدین. تصور نکنید چون تونستید مقداری پول پس انداز کنید همه چیزو در مورد پول میدونید. از مشورت کردن با افراد بزرگ‌تر از خودتون غافل نشین. با دیدن یه ویدیو فکر نکنید همه چیزو فهمیدین.

 

5. آماده‌ فرصتهای خوبی باشید که اتفاق میافتند

آماده‌ فرصتهای خوبی باشید که اتفاق میافتند
آماده‌ فرصتهای خوبی باشید که اتفاق میافتند

احتمالا قبلا شنیدین که میگن پول بیشتر در شرایط بحرانی بدست میاد، اما این پول توسط افراد عادی به صورت تصادفی بدست نمیاد، بلکه توسط کسانی که از سالها قبل خودشون رو برای همچین فرصتی آماده کردن به دست میاد. کسانی که پولهاشون رو ذخیره کردن و فهمیدن اقتصاد چیه و چطور کار میکنه و حالا به ثروت رسیدند. پس اگه در حال حاضر پیشرفت فوری نمی بینید، نگران نباشید و ادامه بدین. زمان شما هم فرا میرسه، پس براش آماده باشین.
بدست آوردن ثروت خیلی خوبه؛ سرمایه گذاری، کارآفرینی اینها همه خیلی عالی هستند. اما هیچکدوم ارزش ندارن اگه از زندگی لذت نبرین. سعی کنید در کنار تلاش خوش بگذرونید، مخصوصا وقتی نوجوان هستین. شما قرار نیست دوباره به این سن برگردین پس این فرصتو از دست ندید و تا میتونید خاطره های ‌فراموش نشدنی بسازید.

خصوصیات افراد نابغه | 10 علامتی که نشان می‌دهند شما یک نابغه‌ تنها هستید
7 روش عالی برای خوب درس خواندن و مطالعه موثر

کاربرانی که این ویدیو را لایک کردند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام من 14 سالمه این چیزی که شما تو ویدیو گفتین اگر پول جمع کنم یا به یه چیز سودمنداور بدم تو سن 20 یا 30 به اون ثروتی که میخوام میرسم

  • سلام دوست عزیز
   به خیلی عوامل بستگی داره مثلا میزان پولی که پس‌انداز میکنید، جایی که سرمایه‌گذاری میکنید و علاوه بر اون میزان ثروتی که به عنوان هدف برای خودتون لحاظ میکنید و خیلی چیزهای دیگه. مساله اصلی اینجاست که شما برای موفقیت مالی در آینده باید از همین الان تمرین کنید، از خرجهای اضافی خودداری کنید مثل خرید گوشی نو، خرید لباسهای قیمتی و به تعداد زیاد، مصرف زیاد غذاهای فست‌فود و رستورانی و … و پولهایی که پس‌انداز کردید رو به شیوه‌های صحیح سرمایه‌گذاری کنید.

 2. با سلام من 13 سالمهستنیخوام از الان نویسندگی کنم و کتا

 3. سلام و خسته نباشید
  بنظرم این سایت بهترین سایتی هست که تا حالا دیدم . واقعا به همچین چیزی نیاز بسیاری داشتیم . خیلی خیلی سپاس گزارم .
  فقط یک سوال : من الان مهارت برای کار کردن دارم یعنی حرفه و 16 سالم هست .
  به نظر شما شروع کنم به کار کردن ؟ یا کلاس های دیگ مثل زبان و …. برم؟ من در حال حاضر هر روز کلاس دارم و بیشتر به تقویت حرفه هام میپردازم و نه کار . البته نزدیک به دو سال هست ک شروع کردم به سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال و تقریبا سود های خوبی داشتم و کم کم قلق هاش رو هم یاد میگیرم
  دوس داشتم نظرتون را راجع به این روند بدونم و انتقاد و پیشنهاد .
  خیلی خیلی ممنون

 4. سلام من زبان انگلیسی رو بلدم چطوری میتونم از طریق زبان کسب درآمد کنم؟
  در ضمن ۱۶ سالمه

  • سلام خانم باقری
   در حال حاضر سایتهای زیادی هستند که درخواست مترجم دارند مثل ترنسیس، ترجمیک و … میتونید در این سایتها کار ترجمه انجام بدین. هم درآمد کسب میکنین و هم اینکه زبان خودتون رو تقویت میکنین.

 5. سلام من 17 سالمه کلی مهارت دارم برای کامپیوتر رشتمم تجربیه درسمم خوبه ولی باید هردو رو داشته باشم و سخته و تاحالا هم حتی یبار از مهرات هام درامد نداشتم راستشا بخواین اصلن نمیدونم باید چی کار کنم از کجا شرو کنم خیلی سر در گمم

 6. سلام خسته نباشید وقتتون بخیرمن ۱۵ سالمه و هیچ مهارتی ندارم هیچ سرمایه ای هم ندارم خانوادم مخالف کار هستن خیلی وقته دنبال کار دائمی مخصوصا تو خونه ام اما هیچی پیدا نمیکنم بنظرتون من چه کار دائمی با اینشرایطی که گفتم میتونم داشته باشم اینکه چقدر رو تو چند وقت بتونم در بیارم برام مهم نیست فقط یک کسب درآمدی باشه که بعداً باهاش سرمایه گذاری هم بکنم لطفاً راهنمایی کنید