هوش مالی و سرمایه‌گذاری عمومی

چگونه پولدار شویم؟ دلایل مهمی که جلوی پولدار شدن‌ ما را میگیرد

1
خواهشمندیم برای پسندیدن ویدیوها ورود به سایت یا ثبت‌نام کنید
چگونه پولدار شویم؟
چگونه پولدار شویم؟

بی‌پولی یکی از تجربه‌هایی بوده که در زندگی اکثر ما اتفاق افتاده. اینکه چقدر پولدار هستید زیاد مهم نیست، چون همیشه میخواهید بیشتر از آن داشته باشید. هر دفعه که به یک مرحله از زندگی میرسید، هزینه‌هاتون افزایش پیدا میکنه و احساس می‌کنید به اندازه کافی پولدار نیستید. به دلایل زیادی بعضی از ما به لحاظ مالی تحت فشاریم و بعضی نه. که یکی از این دلایل روش پول خرج کردنمونه. بعضی از مردم عادت به ولخرجی‌هایی دارند که باعث میشه همیشه فقیر باقی بمونند، حتی اگر درآمد زیادی داشته باشند.

راستشو بخواهید، من خودم خیلی از این عادت‌ها رو قبلا داشتم، اما وقتی اونها رو کنار گذاشتم، زندگیم از لحاظ مالی پیشرفت کرد و کنترل دارایی‌هام رو به دست گرفتم و پول بیشتری پس‌انداز کردم.

یکی از دلایل اصلی فقیر بودن خیلی از مردم اینه که پول زیادی رو خرج نگاه دیگران میکنند.

دلایل پولدار نشدن مردم
دلایل پولدار نشدن مردم

آنها نیاز دائمی به تحسین دیگران دارند و اینکه همیشه پولدار به نظر برسند. اعتماد به نفس آنها مستقیما با چیزی که مردم در موردشون فکر میکنند، ارتباط داره. وقتی نظر دیگران خیلی براتون مهم باشه، شروع میکنید به خرید چیزهایی که واقعا نیازی بهشون ندارید. فقط برای تحت تاثیر قرار دادن افرادی که براشون اهمیتی نداره که شما پولدار هستید یا نه. چند لحظه درمورد چیزهایی که خریدین فقط برای اینکه دیگران رو تحت تاثیر قرار بدین فکر کنید. مطمئنم که میتونید یک لیست بلند بنویسید. مثلا وقتی دوستتون یه خونه بزرگتر اجاره میکنه یا یه ماشین بهتر میگیره، شما احساس میکنید عقب موندید و باید هرچه زودتر بهش برسید. در غیر این صورت مردم شما رو تحقیر میکنند. حالا از خودتون بپرسید چقدر پولدار میشدید اگه این خرج‌های اضافی رو نمیکردید.

ما موجودات احساسی هستیم و همیشه دوست داریم مورد تایید قرار بگیریم، و ساده‌ترین کار خرید چیزاییه که توجه دیگران رو جلب کنه. اگر شما تسلیم عدم اعتماد به نفستون بشید، به هدر دادن پول ادامه خواهید داد. این شیوه زندگی شما رو عقب نگه میداره. به یاد داشته باشید اگر نتونید احساساتتون رو کنترل کنید، هیچ وقت به لحاظ مالی مستقل نمیشید. نداشتن اعتماد به نفس شما رو وادار به خرج کردن پولتون میکنه، تا پولدار به نظر برسید. در حالی که میتونستید سرمایه گذاری کنید. اگر امروز به شما یک میلیون دلار پول بدند، میتونید همشو یک روزه به باد بدید و مثل دیروز دوباره جیباتون خالی بشه.

به دست آوردن پول خیلی سخته، اما خرج کردنش راحتترین کار دنیاست.

افراد پولدار خودشون رو در مقابل خرج‌های غیر ضروری و بی‌فکرانه کنترل میکنند

به دست آوردن پول خیلی سخته، اما خرج کردنش راحتترین کار دنیاست.
به دست آوردن پول خیلی سخته، اما خرج کردنش راحتترین کار دنیاست.

و این چیزیه که افراد پولدار رو از افراد فقیر جدا میکنه. مسئله اینه که با وجود نیازهای کم، خواسته‌های زیادی داریم و لحظه‌ای که کنترل خودمون رو از دست میدیم، و تسلیم امیالمون میشیم. همه پولی که به سختی به دست آوردیم رو به راحتی هدر میدیم.

ممکنه بگید پس فایده داشتن این همه پول چیه، وقتی برای تفریح استفاده نکنیم. مشکل اینه که خواسته‌های شما هیچ وقت تموم نمیشه. شما همیشه می‌خواهید بیشتر پولدار باشید. پس عاقلانه‌ترین کار اینه که یاد بگیرید با کمترین مقدار پول هم خوشحال باشید. یک گفتگوی صمیمانه با دوستتون به همراه یک فنجان قهوه، میتونه از یک مهمانیه تجملاتی شبانه بهتر باشه. مقصود این نیست که تارک دنیا بشید و هیچ کاری نکنید. اما سعی کنید کنترل زندگیتون رو به دست بگیرید. پس بین نیازها و خواسته‌هاتون تفاوت قائل بشید.

به یاد داشته باشید، هدف این نیست که پولدار به نظر برسید، بلکه باید واقعا پولدار شوید.

هدف این نیست که پولدار به نظر برسید، بلکه باید واقعا پولدار شوید
هدف این نیست که پولدار به نظر برسید، بلکه باید واقعا پولدار شوید
فایده بازیهای کامپیوتری چیست؟ آیا انجام بازیهای ویدیویی اتلاف وقت محسوب می‌شود؟
چرا باید هدف داشته باشیم؟ (5 دلیل مهم برای داشتن هدف در زندگی)

کاربرانی که این ویدیو را لایک کردند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *