داستان‌های موفقیت بزرگان عمومی

داستان زندگی کلنل ساندرز (موسس رستوران‌های مرغ سوخاری کنتاکی)

0
خواهشمندیم برای پسندیدن ویدیوها ورود به سایت یا ثبت‌نام کنید

داستان زندگی کلنل ساندرز

احتملا خیلیاتون اسم مرغ خوشمزه KFC رو شنیدین و میتونید در خیلی از جاهای دنیا پیداش کنید. اما پشت این مرغ ترد وخوشمزه داستان زندگی سخت و غم انگیز بنیانگذار آن کُلُنِل ساندرز وجود داره. قبل از تعریف این داستان بزارید کمی با کلنل آشنا بشیم.

کلنل هارلند ساندرز در 9 سپتامبر 1890 در هنریویل در ایالت ایندیانا به دنیا آمد. وقتی کلنل 6 ساله بود پدرش درگذشت و او مسئول مراقبت از خواهر و برادرش شد، این اولین جایی بود که مهارتهای اشپزی ساندرز پدیدار شد.او پس از پایان کلاس هفتم تحصیلات را کنار گذاشت و مشاغل زیادی مثل کشاورزی، هدایت خط درون شهری، آتش نشانی راه آهن و فروشندگی بیمه رو امتحان کرد. ساندرز سخت کار میکرد اما هیچکدوم از این کارها راضیش نمیکرد.

داستان مرغ سوخاری کنتاکی

در 40سالگی ساندرز یک پمپ بنزین در ایالت کنتاکی باز کرد و در آنجا به مسافران مرغ سوخاری میفروخت، ترکیب پمپ بنزین و فست فود خیلی عالی از آب در اومد و کسب و کارش به قدری موفقیت آمیز بود که، فرمانده ایالت کنتاکی، روبی لافون، لقب افتخاری کلنل رو به او داد. پس از آن ساندرز در کنار رستوران یک متل باز کرد اما دقیقا 4سال بعد متل آتش گرفت و همراه رستوران فرو ریخت. اما این حادثه کلنل رو متوقف نکرد.

او یک متل و رستوران دیگه باز کرد. ولی مدتی بعد کلنل به مشکل دیگری برخورد. وقتی بزرگراهی که از جلو رستوران او میگذشت به جای دیگری انتقال یافت بسیاری از مشتری هایش از رستوران او دور شدند و رفت وآمد اون محل به شدت پایین اومد. کلنل تصمیم گرفت نام مرغ سوخاریش را در رستورانهای سراسر ایالات متحده گسترش بده، اما قبل از اینکه کسی رسپیشو بپذیره هزارو نه بار رد شد، زمان زیادی برد تا رستوران شکل گرفت و موفقیت بزرگ کسب شد. جوری شد که KFCهمه جا بود و ارزش شرکتش به 2میلیون دلار رسید که معادله با 15میلیون دلار فعلی.

داستان موفقیت کلنل ساندرز

در سن 90 سالگی ساندرز به دلیل بیماری ذات الریه درگذشت. در آن زمان 6000 شعبه KFCدر 48 کشور جهان وجود داشت. و در سال 2013 حدود 18000 شعبه در 118 کشور دنیا وجود داشت.

امروزه چهره کلنل ساندرز روی لوگوی KFCو همچنین در قلب طرفدارانش حک شده است. هر موقع خواستین تسلیم بشین، داستان شکست ها، رد شدن ها و بدشانسی های کلنل ساندرز را به یاد بیاورید، تنها چیزی که به او کمک کرد فداکاری و پشتکارش بود. بدونید که هیچوقت طعم موفقیت رو نمیچشید اگر از منطقه امنتون خارج نشید.

داستان موفقیت ها و شکستهای کلنل ساندرز موسس مرستورانهای مرغ سوخاری کنتاکی

چه نوع شرکتهایی برای سرمایه‌گذاری مناسب نیستند
در جستجوی خوشبختی (انیمیشن کوتاه)

کاربرانی که این ویدیو را لایک کنند، در اینجا نمایش داده می‌شوند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *