عمومی هوش مالی و سرمایه‌گذاری

راه و رسم پولدار شدن؛ 5 نکته مهم که باید در مورد کسب درآمد بدانید

0
خواهشمندیم برای پسندیدن ویدیوها ورود به سایت یا ثبت‌نام کنید
مهم نیست که دوران رکود باشه یا رونق؛ همیشه یک فرصت برای کسب درآمد و پولدار شدن وجود داره.
مهم نیست که دوران رکود باشه یا رونق؛ همیشه یک فرصت برای کسب درآمد و پولدار شدن وجود داره.

فکر کنم سال 2020 همه یه چیزی رو در مورد راه و رسم پولدار شدن خوب یاد گرفتیم. اینکه مهم نیست دنیا با چه بحرانی رو به رو شده؛ مهم نیست که دوران رکود باشه یا رونق؛ همیشه یک فرصت برای کسب درآمد و موفقیت وجود داره. کسانی که میدونستن بازی پول چطوریه در این سال بیشتر از درآمدی که اکثر مردم در کل عمرشون به دست میارن پولدار شدند. خیلی از افراد فکر میکنن چون میتونن مثلا یه بستنی بخرن پس همه چیز رو در مورد پول میدونند. پس تعجب نکنید که بیشتر افراد در یک موقعیت مالی تاریک هستند. اما چون در حال تماشای این ویدیو هستین قطعا میخواهید که از این شرایط خارج بشین. پس بهتون تبریک میگم. چون زاوابوک در این ویدیو میخواد چیزهایی که بیشتر افراد در مورد پولدار شدن نمیدونن رو به شما بگه.

1. انتظار شما رو پولدار نمیکنه

انتظار شما رو پولدار نمیکنه
انتظار شما رو پولدار نمیکنه

بدترین افراد برای خدمت کردن بهشون افراد فقیرند.

  • اگه بهشون یه چیزی رو رایگان بدین، فکر میکنن که این یه تله است.
  • بهشون بگید که این یه کسب و کار کوچیکه و به پول زیادی برای شروع نیاز نداره، میگن که نمیتونن از این طریق پولدار بشن.
  • بهشون بگید که یه سرمایه گذاری بزرگ انجام بدن، قطعا میگن که هیچ پولی ندارن.
  • بهشون بگید که یه چیز جدید رو برای کسب درآمد امتحان کنن، بهتون میگن که هیچ تجربه ای ندارند.
  • بهشون بگید که این یه کسب‌ و کار سنتی است، میگن که این کار خیلی سخته و رقابت زیاده.
  • بهشون بگید که این یه مدل کسب ‌و کار جدیده، اونها میگن که این کلاهبرداریه.
  • بهشون بگید که حداقل یه مغازه بزنن، اونها میگن که اینجوری باید 24 ساعته هفته رو کار کنن و هیچ وقتِ آزادی ندارند.

اما همشون یه کاری رو خوب انجام میدند. اونها دوست دارن که از گوگل روشهای پولدار شدن رو بپرسند، به دوستاشون که مثل خودشون هستند گوش بدند، بیشتر از یک پروفسور دانشگاه به روشهای کسب درآمد فکر کنند و در نهایت هیچ کاری نکنند.

فقط ازشون بپرسید که چیکار میتونن بکنن که زندگیشون رو بهتر کنن؟ احتمالا نمیتونن جوابی به شما بدن. به جای فقط فکر کردن بهش، چرا کاری براش نمیکنن. افراد فقیر به دلیل یک رفتار مشترک شکست میخورن. اونها کل زندگیشون انتظار میکشن. اونها منتظر یک شانس بزرگ در زندگی هستن که همه چیز اتفاق بیافته. اونها جوری منتظرند که انگار یه روز یکی میاد و بهشون یک میلیون دلار میده و ازشون به خاطر این همه مدت انتظار تشکر میکنه. و بالاخره میتونند از زندگیشون لذت ببرند.

2. برای رسیدن به موفقیت، دانشگاه بیش از حد مورد توجه قرار گرفته

برای رسیدن به موفقیت، دانشگاه بیش از حد مورد توجه قرار گرفته
برای رسیدن به موفقیت، دانشگاه بیش از حد مورد توجه قرار گرفته

یادمه وقتی نوجوان بودم پدرم بهم میگفت، اگه خوب درس بخونی و نمراتت خوب باشه، بعد به دانشگاه بری و فارغ تحصیل بشی، زندگی خوبی خواهی داشت و دیگه لازم نیست نگران کسب درآمد و پولدار شدن باشی. خوشبختانه و یا متاسفانه من به حرف پدرم گوش کردم و دقیقا چیزی که اون گفت رو انجام دادم. اما وقتی فارغ التحصیل شدم فهمیدم که مدرک دانشگاهیم برای کسی مهم نیست، بلکه اگه بخوام استخدام بشم و درآمد خوبی داشته باشم باید کار ارزشمندی به رئیسم تحویل بدم. اون موقع بود که فهمیدم مدرک دانشگاهی اونقدرها هم مهم نیست.

در گذشته که پدرم نوجوان بوده، افراد کمی به تحصیلات بالا دسترسی داشتن. در نتیجه از نظر شرکتها کارکنانِ دارای مدرک دانشگاهی برتر بودند. متاسفانه این معیار تغییر کرده چون امروز همه‌ مدرک دانشگاهی دارن. و هرچیزی که دانشگاه به شما یاد میده به طور رایگان در اینترنت موجوده. و به عنوان یک فارغ‌التحصیل دانشگاه میتونم با قاطعیت بگم که ابزارهایی آموزشی در اینترنت وجود داره که بسیار کارآمدتر از آموزشِ دانشگاه‌ها است. تنها مزیتی که دانشگاه داره تجربه‌ حضور در دانشگاه و ارتباط با افراد جدیده. درسته که اغلب فارغ التحصیلان دانشگاه درآمد بیشتری دارند، اما وقتی بخواهند از نظر مالی آزاد باشن شرایط فرق میکنه. با یک مدرک دانشگاهی امکان داره بتونید یک کار با درآمد و پول بهتر و به دنبال اون یک سقف و درنهایت یک ماشین داشته باشید، اما شما رو برای به دست آوردن چیزی بیشتر از این آماده نمیکنه.

3. اگر میخواهید پولدار شوید باید حریص باشید، زمانیکه دیگران میترسند.

اگر میخواهید پولدار شوید باید حریص باشید، زمانیکه دیگران میترسند
اگر میخواهید پولدار شوید باید حریص باشید، زمانیکه دیگران میترسند

بارون روثشیلد یک نجیب زاده انگلیسی که در قرن 18 میلادی زندگی میکرده و عضوی از خانواده‌ی مشهور روثشیلد بود یک جمله‌ی معروف داره:

«زمان خرید وقتیست که خون در خیابان‌ها جاریست».

بیشتر افراد به جای گرفتن تصمیمات منطقی و براساس اطلاعات و واقعیت، اغلب احساسی تصمیم میگیرند. برای مثال یک بانک، ورشکسته میشه و همه‌ی افرادی که در آنجا سپرده داشتند پولشون رو از دست میدهند. بقیه‌ مردم این رو میبینن و از ترس اینکه بانک ورشکسته‌ بعدی، بانک اونها باشه به بانکشون هجوم میبرن تا پولهاشون رو بیرون بکشن. نتیجه اینکه چون افراد زیادی سپرده شون رو برداشت میکنن بانک ورشکست میشه. و بازهم باعث میشه افراد دیگه این کارو بکنن و کم کم همه بانک های کشور ورشکسته میشن و اقتصاد نابود میشه.

یک هراس اقتصاد رو از بین میبره. بانک‌ها و شرکت‌های قدرتمند شاید بتونند چنین بحرانی رو پشت سر بزارند، اما بازهم ضربه‌ بزرگی میخورند. پس یعنی در این شرایط میتونید این شرکت‌ها رو با کمتر از حتی نصف ارزش واقعیشون بخرید. رکودها فرصت‌های نابی برای پولدار شدن فراهم میکنن. شک و تردید نسبت به آینده، ارزش حتی شرکت‌های بزرگ و موفق رو کاهش میده. پس اگه دنبال یه شانس برای کسب درآمد میگردین، خودتون رو برای دفعه بعدی که رکود دنیا رو در بر میگیره آماده کنید.

4. برای کسب درآمد، تا زمانیکه زنده هستید باید در تکاپو باشید.

برای کسب درآمد، تا زمانیکه زنده هستید باید در تکاپو باشید
برای کسب درآمد، تا زمانیکه زنده هستید باید در تکاپو باشید

خیلی از افراد همیشه تصور میکنن که روزی کار کردن برای کسب درآمد متوقف میشه و میتونند در جایی مثل کنار ساحل از زندگی لذت ببرن. اما در واقعیت اینطور نیست. حتی اگه در نهایت کلی پول در بیارید، به من اعتماد کنید کار، تموم نمیشه. شما ممکنه ساعت کاریتون رو کاهش بدین، یا روی چیزیکه بیشتر دوست دارین کار کنید. اما در هرصورت تا زمانیکه نفس میکشید به کار کردن ادامه میدین. پس به جای اینکه خودتون رو مجبور کنید به انجامِ کاری که ازش متنفرید، روی چیزهایی کار کنید که دوست دارین و یا حداقل براتون اهمیت دارن.

زندگی مثل ورزشه و شما همیشه باید سعی کنید رو فرم باشید. به همین دلیل باید همیشه در حال رشد باشید، در غیر اینصورت کنار گذاشته خواهید شد.

بعضی افراد در سن 30 یا 40 سالگی تسلیم میشن با این بهانه که دیگه برای اونها دیر شده. اما قطعا تا زمانیکه زنده هستین برای پولدار شدن باید تلاش کنید.

5. برای رسیدن به پول و درآمد خوب، تنها چیزی که مهمه نتایجه

برای رسیدن به پول و درآمد خوب، تنها چیزی که مهمه نتایجه
برای رسیدن به پول و درآمد خوب، تنها چیزی که مهمه نتایجه

چیکار می‌کنید اگه رییستون بهتون بگه «ماه پیش ما سودی نداشتیم و بازار کساد بوده، در نتیجه این ماه نمیتونیم بهت حقوق بدیم.» شما احتمالا به رییستون اعتراض می‌کنید، چون شما این ساعات رو کار کردین و این پول حقتونه. این مشکله خودشونه که شرکت این ماه سود نداشته. درسته؟

پس چرا اعتراض میکنید که این عادلانه نیست وقتی رییستون خیلی بیشتر از شما پول درمیاره، زمانیکه بازار خوبه و شرکت وضعیت خوبی داره. افراد اعتصاب میکنن و به تساویِ حقوق اعتراض میکنن و خواهان این هستن که دستمزدها طبق تلاش افراد تعیین بشن. اما اینطور نیست.
مهم نیست که چند ساعت کار می‌کنید و یا چقدر تلاش می‌کنید، تنها چیزیکه در نهایت اهمیت داره نتیجه‌ی نهاییه. آیا شما محصول منو میخرید چون یکسال برای ساختش وقت گذاشتم؟ قطعا نه. شما زمانی اونو می‌خرید که براتون ارزشمند باشه. پس این طرز فکر رو بذارید کنار که من استحقاق دستمزد بیشتری رو دارم چون دکترای اقتصاد دارم یا 10سال تجربه کار دارم. تنها چیزیکه مهمه چیزیه که میتونید تحویل بدین.

خطای پزشکی مرا تا پای مرگ پیش برد؛ (داستان واقعی یک دختر دیابتی)
چگونه کارهایمان را سریع انجام دهیم و به تعویق نیندازیم؟ (سه مرحله تا آمادگی برای انجام کارهای سخت)

کاربرانی که این ویدیو را لایک کنند، در اینجا نمایش داده می‌شوند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. این ویدیو عالی بود اصلا سایت شما فوق العاده است و خیلی روحیه من و چند برابر بهتر و انگیزه من هم بیشتر کرده و نکات بسیار مهمی و در زمان کمی میشه یاد گرفت. من از شما ممنونم.

    • خیلی ممنونم جناب امیر حسین عزیز از اینکه با نظرات خودتون به ما انرژی دوچندان میبخشین. خوشحالیم که ویدیوها مورد استفادتون قرار گرفته